Od wielu lat znany i doceniany przez wielu amerykańskich właścicieli nieruchomości home staging, czyli usługi pomagającej korzystnie sprzedać lub wynająć dom, bądź mieszkanie trafił nareszcie również do Polski. Nie bez wpływu na ten stan rzeczy ma dekoniunktura na rynku nieruchomości, choć warto wiedzieć, że home staging świetnie funkcjonuje również w warunkach popytu. O dobrą cenę zawsze warto zadbać.

Na czym polega home staging?

W krótkich słowach jest to identyfikacja zarówno zalet oferowanej nieruchomości, jak i funkcjonujących wad, a następnie zastosowanie odpowiednich kroków uwzględniających przede wszystkim przygotowanie i w drugiej kolejności prezentację domu lub mieszkania w sposób zwiększający zdecydowanie możliwość sprzedaży, lub wynajmu nieruchomości w jak najlepszej dla właściciela cenie. Tyle teoria, ale jak to wygląda w naszym wykonaniu? Bielsko-Biała jest miastem bardzo atrakcyjnym do zamieszkania, a więc o chętnych do zakupu nieruchomości raczej nie będzie trudno, ale ten specyficzny rynek rządzi się swoimi prawami, więc tak naprawdę w grę wchodzi uzyskanie ceny satysfakcjonującej obie strony.

Home staging nie polega na generalnym remoncie, ale na wykonaniu zazwyczaj niewielkich zmian, które wpłyną pozytywnie na wizualizację wnętrza i w rezultacie poprawę postrzegania domu lub mieszkania. Nierzadko ma na to wpływ inne ustawienie mebli, wkomponowanie efektownych dodatków, zastosowanie innego oświetlenia, czy też przemalowanie ścian w dobranych do przestrzeni mieszkalnej kolorach. Oczywiście wykonanie drobnych napraw również wchodzi w zakres usługi home staging.

Home staging w praktyce

Początek współpracy klienta z naszym Studio to przede wszystkim wizyta w przedmiotowej nieruchomości, wykonanie pomiarów oraz kompleksowej dokumentacji fotograficznej. Na tej podstawie, zgodnie z życzeniem zleceniodawcy, przygotowywana jest jej ocena oraz sporządzony plan wykonania zmian, które przyczynią się do znacznej poprawy odbioru wizualnego nieruchomości. Załączony kosztorys prac uwzględnia zabiegi aranżacyjne i wykorzystanie materiałów zapewniających jak najniższy nakład finansowy.

Realizacja zlecenia oznacza również przygotowanie sesji zdjęciowej po dokonanych zmianach, a więc sfotografowanie mieszkania lub domu w sposób niezwykle interesujący dla potencjalnych nabywców. Taki jest właśnie home staging w praktyce naszego profesjonalnego Studio ELEGANT PROJECT.

SZYBKI KONTAKT
Napisz do nas

Leave this empty: